Ödül Almış Global Liderlik, Yönetici ve ICF Mentor Koçu

Benim dönüşümümü sağlayan en güçlü motivasyonum hayatımın her evresinde kendini gösteren öğrenme aşkım oldu. Ve hatta öğrenmeyi öğrenme aşkım. Yenilikçi yaklaşımlar beni hep heyecanlandırdı. Otuzlu yaşlarımda başlayan kendimi arama serüvenim zamanla kendimi yaratma serüvenine dönüştü. Kariyer odaklı iş hayatımın yaşam amaçlı meslek aşkına dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Hala korku ve kaygılarımın içinde cesaretimi büyütmeyi öğreniyorum. Gerçek “ben”i dürüstçe ve içtenlikle ortaya koyma gayretim devam ediyor. Bir koç olarak size ilham vermenin ve dönüşmenize katkı sağlamanın sorumluluğum olduğuna kalpten inanıyorum. High Dreams, yaratmak istediğim katkı ve fark için bana ışık tutuyor.

Kurumsal Özgeçmişim

Kariyerim çok uluslu bir banka olan HSBC Bank’ın İstanbul’daki genel müdürlüğünde yönetici adayı olarak başladı ve daha sonra New York’ta operasyonları Çin, Türkiye ve İtalya’dan ABD’ye uzanan lüks tüketim malları şirketinde devam etti. Türkiye’ye dönüşümde bir tıbbi cihaz şirketinde CFO olarak çalıştım.

Finans kariyerimde, özetle, şirket satın almalarına ve sistem kurma projelerine liderlik ettim. Nakit yönetimi, bütçe, finansal raporlama, kontrol, maliyet yönetimi ve süreç geliştirme alanlarında deneyim kazandım. Çok uluslu şirketlerin finans departmanlarının yeni bölümlerinin kurulmasında ve yeni finansal sistemlerinin hayata geçirilmesinde önemli roller oynadım. Çalıştığım kurumlardaki çapraz fonksiyonlardaki ekipleri, kurumun finansal performansına olan katkılarının ve sorumluluklarının farkına varmaları için eğittim.

Sürekli bir istek ve hevesle kendimi, ekiplerimi ve çalıştığım kurumları dönüştürmek için çalıştım. Zamanla vizyonum, mükemmel sonuçlar için etkin ve sürdürülebilir finansal sistemler kurmaktan, herkesin potansiyelini ortaya koyabileceği ve başarılı olabileceği kurumsal kültürler yaratmaya evrildi.

Kurumsal hayatımda dönüştürücü etkisini birebir tecrübe ettiğim takım koçluğu ve liderlik koçluğu deneyimlerim sonrasında, profesyonel koçluk ve mentorluk hizmetleri vermek üzere 2012 yılında High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri’ni kurdum. Aynı zamanda Amerikalı Coach Source koçluk şirketiyle uluslararası üst düzey koçluk ve liderlik projelerinde işbirliği yapıyorum.

Bir koç olarak misyonum liderlerin, takımların ve kurumların değerleri ve güçlü yönleri doğrultusunda oluşturdukları vizyonlarına ulaşmaları için gerekli dönüşümü yaratmak. Uzmanlaştığım alanlar liderlik koçluğu, çatışma ve takım koçluğu, iç koçluk ve mentorluk sistemlerinin kurulması, geribildirim ve koçlara mentorluktur.

Ödüllerim

 • 2017 Dünya Koçluk Kongresi’nde “En iyi 100 Global Liderlik Koçu”ndan biri seçilerek ödüllendirildim. Bu ödül, Global Danışma Kurulu tarafından, kanaat ve uygulayıcı olarak rol model olan değişimin liderlerine veriliyor. Ödül kriterleri; stratejik bakış açısı, geçmiş koçluk çalışmaları, gelecek odaklılık, bütünlük ve etik, düşünce liderliği, vizyonerlik, odaklılık ve yaratıcılıktır.
 • Gelişimsel transaksiyonel analiz konseptlerini profesyonel olarak başarıyla koçluk pratiğimde uygulandığım için İngiltere’deki Uluslararası Gelişimsel Transaksiyonel Analiz Merkezi tarafından 2016’da ödüllendirildim.

Mesleki Eğitimlerim

Lisans derecemi (BA) 1998’de İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden, işletme yüksek lisans derecemi (MBA) 2007’de New York City University, Baruch College, Zicklin School of Business’tan aldım.

Finans kariyerim sırasında aldığım kurumsal eğitimlerin yanı sıra;

 • ICF’nin akredite ettiği 90 saatlik Profesyonel Koçluğun Temelleri, İş yerinde Koçluk ve Usta Koçluğa Doğru İlerleme eğitimlerini içeren profesyonel koçluk eğitimimi Adler International Learning Academy’de 2012’de tamamlayarak koçluk sertifikamı aldım.
 • CRR Global’dan ICF’in akredite ettiği tek takım koçluğu eğitimi olan 84 saatlik eğitimimi 2013’te tamamlayarak ORSC Organizasyonel İlişki Sistemleri Koçluğu sertifikamı aldım.
 • 2013’ten beri kurumlarda ölçme ve değerlendirme için kullanılan 5 Faktör NEO PI-R Kişilik Envanteri’nin sertifikalı kullanıcısıyım.
 • Adler International Learning Academy’nin ICF akredite sekiz aylık ileri düzey koçluk programı Practicum’u 2014’te tamamladım ve Adler Sertifikalı Profesyonel Koç (ACPC) unvanını aldım.
 • 2015’te Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC)’nde Transaksiyonel Analiz Temel ve İleri seviye eğitimlerimi tamamladım.
 • 2016’da Academy of Executive Coaching’den Uluslararası Sistemik Takım Koçluğu sertifikamı aldım.
 • 2016’da Adler Faculty of Professional Coaching’ten Systempathy: Beyni Dikkate Alarak Koçluk Yapmak© sertifikamı aldım.

Profesyonel Koçluk Sertifika ve Üyeliklerim

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesiyim ve bu kurumun verdiği PCC (Professional Certified Coach: Akredite Profesyonel Koç) unvanına sahibim. Ayrıca Adler International Learning Kanada’nın sekiz aylık ileri koçluk eğitimi sonrasında sözlü ve yazılı değerlendirmeleri tamamlayarak ACPC (Adler Certified Professional Coach: Adler Akredite Profesyonel Koç) unvanını aldım. Bu unvanlara sahip olmakla;

 • ICF’nin belirlediği etik kurallara ve standartlara uymayı taahhüt ediyorum.
 • ICF temel yetkinlikleri ve etik kurallarına uygun bir programdan profesyonel bir eğitim aldığımı belgeliyorum.
 • ICF’nin belirlediği kurallar çerçevesinde usta koçluk becerileri gösteriyorum.
 • Bu unvana sahip olabilmek için gerekli olan koçluk deneyimi süresini tamamladım ve gereken belli sürelerde koçluk eğitimi, mentorluk ve süpervizörlük aldım.

Profesyonel bir koç olarak koçluk mesleğini tanıtmak, standartlara uygun bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve gelişimine katkıda bulunmak için ICF Türkiye ve EMCC Türkiye (Avrupa Mentörlük ve Koçluk Konseyi)’nin üyesiyim.

Toplumsal Katkı Koçluk Projeleri

Koçluk Derneği Türkiye (ICF Türkiye) ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Gençlerle Elele” projesinde üniversite öğrencilerinin yüksek hayallerine dönüşmeleri için 2013’ten beri gönüllü olarak koçluk yapıyorum. OGAD Otizm Güçlü Aile Derneği’nin gönüllü koçu olarak otizmli çocukları olan aile bireylerini koçlukla destekliyorum.

Professional Women Network derneğinde gönüllü mentorluk yapıyorum.

 

Daha detaylı özgeçmişim için lütfen Linkedin profilimi ziyaret ediniz.